Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

TEDEN OTROKA PRI ZAJČKIH IN MIŠKAH

Teden otroka, ki je potekal v času od 5.-11.10.2020, je minil tako hitro, da bi ga z veseljem ponovili še enkrat. Čeprav je v vrtcu vedno pestro, smo ta teden preživeli še nekoliko bolj zanimivo. Ponedeljek je bil še zaspan, zato smo izvedli gibalno zgodbo in jogo za otroke, izvedli smo tudi masažo in sprostitveno pravljico. V torek smo se že bolj prebudili, saj smo imeli glasbeno dopoldne. Ob spremljavi tamburice, ki jo igra naša vzgojiteljica, smo prepevali pesmice o jeseni ter živalih. Rajali smo ob glasbi in se naučili nekaj novih pesmic … In sreda je bila že tu! Odpravili smo se v spodnjo igralnico, da bi se lahko igrali, a smo namesto igrač zagledali gospo, Botro jesen, kako je počivala na svojem stolu. Prebudili smo jo, ona pa nam je povedala značilnosti jeseni ter nam opisala ta prekrasen letni čas. V četrtek je bil čas za poskuse, saj smo postali mali naravoslovci, naredili smo štiri poskuse, najboljši je bil seveda vulkan! Juheeej, končno je prišel petek in odpravili smo se v telovadnico, kjer so nam učenci 1. triade OŠ Stari trg ob Kolpi pripravili kamišibaj, potem pa so zaplesali in zapeli. Otroci smo jih z veseljem poslušali, opazovali in na ves glas ploskali. Na koncu smo najbolj pogumni pokali balone, saj je bilo v njih skrito nekaj zelo dobrega za naše zobke … Bonboni! Dan smo zaključili na svežem zraku ter se poigrali s padalom.

Teden otroka je minil prehitro, vzgojiteljice pa so obljubile, da bo v prihodnje še tako zanimivo.

 

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost