Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Učenci OŠ Stari trg ob Kolpi sodelujemo na natečaju ‘Spodbujamo prijateljstvo’

Namen natečaja je bil otroke spodbuditi k pozitivnemu razmišljanju o prijateljstvu in razvijanju dobrih odnosov z vrstniki. V okviru natečaja so lahko otroci svoja razmišljanja o prijateljih in vsem, kar jim je v zvezi z njimi pomembno, narisali, napisali, fotografirali ali naredili filmček. Pri ustvarjanju so se lahko navezali na vprašanja: Kaj je prijateljstvo? Kdo vse so naši prijatelji? Si lahko predstavljamo svet brez prijateljstva? Kaj in koliko nam prijatelji pomenijo? Kaj in katera so prijateljska dejanja? Kaj vse lahko delamo skupaj s prijatelji? Kako spodbujamo prijatelje? Česa si želimo pri prijateljih? Kaj pričakujemo od prijateljev? Smo ljubosumni na prijatelje? Kje so meje prijateljstva – kaj zamerimo prijateljem? Kakšni prijatelji smo sami? Kako ohranjamo in krepimo prijateljstvo?

Učenci 3., 7., 8. in 9. razreda, so svoje razmišljanje o prijateljstvu narisali in napisali na plakat.

”Prijatelj – to je beseda vseh besed!” (Oton Župančič)

”Pravega prijatelja drži z obema rokama.” (Nigerijska modrost)

   

Mentorici Ingrid Mihelič in Ajda Skrbinšek

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost