Šolsko tekmovanje iz matematike 2022

Na OŠ Stari trg ob Kolpi je v četrtek, 17. 3. 2022, potekalo šolsko tekmovanje iz matematike – Kenguru.

Na tekmovanje je bilo skupno prijavljenih 25 učencev od 1. – 7. razreda, kar je več kot polovica vseh učencev šole (55 %).

Dosežki na letošnjem tekmovanju, pa še zdaleč niso zanemarljivi. Bronasto priznanje v 1. razredu je doseglo kar 5 učencev. Med njimi pa je učenec Tian Kastelec dosegel vse možne točke (100 %).

Bronasta priznanja po razredih:

1. razred Tian Kastelec, Kaja Kapš, Žiga Kastelec, Ana Majerle in Mark Šterk
  2. razred Neža Mihelič
  3.  razred Jaka Kobe
  4. razred Eva Kobe
  5. razred Marko Mihajlović in Nina Vukelič
  6. razred Žiga Benčina

Med prejemniki priznanj sta Eva Kobe in Marko Mihajlović dosegla rezultat nad 80%, kar bi sicer zadostovalo za napredovanje na regijsko tekmovanje, a se le-to izvaja na predmetni stopnji.

Prav tako je 80% dosegel Žiga Benčina iz 6. r in se s tem uvrstil na regijsko tekmovanje, ki bo letos potekalo 6. 4. 2022, na OŠ Zbora odposlancev v Kočevju.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke in se že veselimo nadaljnjih uspehov. Žigu pa poleg tega, veliko uspeha na regijskem tekmovanju.

Gašper Mihelič