Na prvi jesenski dan so imeli šolarji športni dan.

Skupina okrog petdesetih učencev iz OŠ Stari trg ob Kolpi se je v spremstvu učiteljev spustila po strmi stezi skozi vasico do mostu na mejni Kolpi v vasi Sodevci. V prijetnem sončnem dopoldnevu so si vsi privoščili enako malico in občudovali okolico. Od tod naprej smo se odpravili proti Sodevski steni, kjer se je oko ustavilo v prelepi naravi. Najprej na Kozicah, nato v Starem trgu ob Kolpi, ki smo ga opazovali iz druge perspektive in ob obmejnih vaseh na obeh straneh reke Kolpe. Pohod se je nadaljeval po makadamski poti do ceste in nato do šole. Sedem kilometrov poti je bilo za nekatere mačji kašelj, očitno so šolarji ljubitelji narave, gozda in dobre organizacije pohoda v okolici šole. Nihče ni zamudil kosila, kajti ni boljše začimbe, kot je sprehod skozi gozd, smeh in prisrčno druženje.