Minil je mesec oktober, mesec, v katerem so gozdovi bili obarvani v lepe jesenske barve. Oktober je tudi mesec požarne varnosti, zato so se otroci skupin Metuljčki in Ježki, iz VVE Stari trg ob Kolpi pri OŠ Stari trg ob Kolpi, odpravili na sprehod do gasilskega doma, kjer so jih pričakali člani Prostovoljnega gasilskega društva Stari trg ob Kolpi. Luka Šterk, prijazen poveljnik enote, je vodil predstavitev. Najprej nam je predstavil gasilski kamion in kombi, v katerem je polno pripomočkov za gašenje požara. Lidija, Peter, Kristjan, Vinko, Matej in  Sebastjan, člani društva, ki so prišli na pomoč, so izvedli vajo in otrokom pokazali, kako nastopijo, ko pride do prave intervencije.  Pogumni Luka je splezal tudi po lestvah na streho doma in pokazal, kako se zavaruješ, da ne padeš iz višine. Otroci so skupaj z Luko poskušali sami držati cev in »gasiti« namišljeni požar. Svoje znanje je pokaza​​​​la tudi Anja, naša vzgojiteljica, ki je tudi  sama gasilka. Otroci so se tudi naučili, kako in komu sporočijo, če zagori. Požar je divjal v lopi gasilskega doma. Gasilci so skupaj izvedli vajo: pripeljali so se z gasilsko sireno, skočili iz kamiona, raztegnili cevi in gasili. Vse se je odvijalo zelo hitro in bilo je zelo »napeto« – otroci in vzgojiteljice so bili navdušeni.

Zahvaljujemo se našim gasilcem za  izčrpnost, prijaznost in čas, ki so nam ga namenili, da bi nas nekaj novega naučili.

»Gasilci smo in pogasimo vse kar je v ognju…« je bila pesmica, katero smo ob odhodu zapeli nasim junakom.