Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpitel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Učenca OŠ Stari trg ob Kolpi – dobitnika nagrade na likovnem natečaju ob 150-letnici gasilstva na Slovenskem

V počastitev 150-letnice gasilstva na Slovenskem, 150-letnice PGD Metlika, 70-letnice Gasilske zveze Slovenije in 50-letnice Slovenskega gasilskega muzeja dr. Branka Božiča je bil v sodelovanju z Osnovno šolo Metlika in PGD Metlika razpisan likovni in literarni natečaj z naslovom: »Gasilci, na pomoč«. Na natečaju je sodelovalo 185 šol s 1803 likovnimi izdelki učencev 1. triade in 1002 likovnimi izdelki učencev druge triade ter s 170 literarnimi prispevki. Učenka 3. razreda, Sara Kastelec, pod mentorstvom Ingrid Mihelič in učenec 5. razreda, Aleksander Mihajlović, pod mentorstvom Ajde Skrbinšek sta se odlično odrezala vsak v svoji kategoriji, saj sta bila njuna izdelka izbrani med pet najboljših likovnih del. Podelitev priznanj  je potekalo v sredo, 28. avgusta 2019, v atriju metliškega gradu. Ogledali smo si razstavljena likovna dela, ki so prišla v ožji izbor, med kulturnim programom, pa smo lahko prisluhnili tudi najboljšim literarnim delom. Bogato obarvan dan se je učencema vtisnil v lep spomin.

Mentorici Ingrid Mihelič in Ajda Skrbinšek