DSC_0001 Tudi na OŠ Stari trg ob Kolpi smo slovesno praznovali 25. rojstni dan naše države Slovenije. Proslavo, ki smo jo pripravili 23. junija, smo poimenovali Domovina v srcu.

Ker smo v letošnjem šolskem letu zelo uspešno sodelovali na veliko literarnih natečajih, smo v kulturnem programu staršem in krajanom predstavili nagrajene pesmi in spise, ki so jih ustvarili naši učenci: Andreja Kastelec, Eva Vukelić, Lucija Konda, Nastja Mlakar, Nika Rauh, Živa Mihelić in Andraž Bračko Majerle. Prisluhnili smo še ljudskim pesmim, ki sta jih zapela otroški in mladinski pevski zbor, ter učencem prvega triletja, ki so zapeli in zaigrali na inštrumente pesem o mali žabi. Najbolj pa nam je segla v srce Ipavčeva Domovini, ki jo je zelo občuteno zapela sedmošolka Karmen Šterbenc.

Posebno prazničen navdih sta dali proslavi učenki sedmega razreda Lucija Konda in Karmen Šterbenc, povezovalki programa, ki sta z velikim veseljem in spoštovanjem oblekli starotrško nošo.

Marija Volf, OŠ Stari trg ob Kolpi

[wzslider]