22. april je svetovni dan Zemlje. Osrednja tema 50. dneva Zemlje (prvič smo ga obeležili leta 1970) so podnebni ukrepi.

V spletni knjigarni Lutkovnega gledališča Ljubljana Skozi tisočere zgodbe od doma potekajo ponedeljkova branja. Pogovore o knjigah za otroke in mladino vodi priljubljeni TV-voditelj in igralec Nik Škrlec.

V zadnji ponedeljkovi oddaji je gostil igralca Voranca Boha. Skupaj sta predstavila knjigo Vivian French Kapitan Nik in psiček Reks, ki je izšla pri založbi Epistola. Zgodbi o odgovornem ravnanju z odpadki prisluhnite na povezavi Lutkovnega gledališča Ljubljana www.lgl.si, in sicer pod naslovom Gledališče povezuje – Skozi tisočere zgodbe od doma. Poleg že omenjene predstavitve knjige o kapitanu Niku in psičku Reksu si lahko pogledate tudi pogovorni oddaji Atlas mitov in Pekarna Mišmaš.

Dejavnosti šolske knjižnice v času koronavirusa lahko spremljate na spletni strani šole, in sicer pod naslovom Pouk na daljavo – Šolska knjižnica na daljavo in v Šolskem kažipotu – Knjižnica.

Marija Volf, knjižničarka

Kapitan Nik, psiček Reks