Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

3. december – Ta veseli dan kulture

Ta veseli dan kulture praznujemo na dan rojstva našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Prvič smo ga obeležili leta 2000 ob Prešernovem 200. rojstnem dnevu. Danes pa mineva 220 let od rojstva velikega poeta.

Če bi ne živeli v času koronavirusa, bi se na 20. obletnico dneva kulture lahko udeležili katere od številnih brezplačnih prireditev v različnih kulturnih ustanovah: gledališčih, muzejih, galerijah, knjižnicah, koncertnih in kinodvoranah … Tako pa lahko vstopimo skozi odprta vrata slovenske kulture le s pomočjo svetovnega spleta. In ponuja se nam paleta zanimivih kulturnih dogodkov …

TA VESELI DAN KULTURE 2020 | PMPO.si

Virtualni dogodki ob dnevu kulture na spletni strani Evropskega leta kulturne dediščine: https://www.zvkds.si/sl/elkd/elkd-prireditve

Virtualni sprehod po Cankarjevem domu, največji kulturni ustanovi na Slovenskem

Kaj je zate veselega v kulturi?

O, Vrba

Pripravila M. V.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost