Otroci, ki imajo doma hišnega ljubljenčka, imajo bolje razvit občutek za odgovornost in skrb za druge. Otroci, ki so aktivno vključeni v skrb za hišnega ljubljenčka, se prej naučijo empatije in sočutja, prav tako pa ob skrbi za domačo žival raste tudi njihov občutek za odgovornost. Otroci, ki skrbijo za domačo žival, tudi sami prej postanejo samostojni. Hišni ljubljenčki imajo izjemno sposobnost zaznavati človekovo počutje in ga, ko je vznemirjen, tudi uspešno pomiriti. Poleg tega, da se naučijo empatije, sočutja in skrbi za druge, otroci dobijo tudi večji občutek za odgovornost.

Tudi v vrtcu v Starem trgu smo se pogovarjali o hišnih ljubljenčkih in spoznavali različne živali. V vrtcu smo imeli čast spoznati skakače, ki jih je prinesla naša Taja in želvico Frančka, ki sta ju prinesla Ema in Urban. V šoli smo si ogledali tudi paličnjake, obiskal pa nas je tudi Vitanov kuža. Izdelali smo senzorični akvarij, mogoče pa bomo kdaj imeli tudi prave ribice.