“Nosimo srca v dlaneh”

Na svetovni dan knjige in avtorskih pravic, 23. aprila, praznujemo tudi Noč knjige. Čas, ko se obračamo vase,  da bi osvetlili pozabljene pokrajine, da bi se obrnili drug k drugemu in prebudili svet, v katerem bo človek človeku človek. Noč, ko z lepoto in domišljijo prebujamo srca in duše.

Letošnja Noč knjige je posvečena spominu pesnika Karla Destovnika Kajuha ob 100-letnici rojstva.

 

Samo en cvet, en češnjev cvet,

dehteč in bel

odlomi, moja draga!

Ne bom ga za klobuk pripel,

ne bom ga v gumbnico si del,

odlomi ga, odlomi, draga!

 

Jaz bom ljudem poslal ta cvet,

vsakomur, ki na križ pripet

trpi v pomladi tej …

(K. D. Kajuh: iz cikla Ljubezenske)

 

Svetovni dan knjige smo na OŠ Stari trg ob Kolpi praznovali v družbi odličnega književnega in gledališkega ustvarjalca Andreja Rozmana Roze. Uživali smo v umetniški interpretaciji njegovih pesmi za otroke in mladino.

pripravila Marija Volf