23. april je dan knjig in avtorskih pravic, je praznik bralcev in branja. Na ta dan obeležujemo obletnico smrti velikega katalonskega pisatelja Miguela de Cervantesa, avtorja prvega sodobnega romana Don Kihota. Istega dne se spominjamo tudi obletnice smrti velikana svetovne književnosti angleškega dramatika Williama Shakespearja.

Že pred tem je bil 23. april v katalonski kulturi pomemben datum, saj so na god Svetega Jurija praznovali “dan vrtnic”, ki je po združitvi obeh praznikov postal “dan vrtnic in knjig”. Tako si Katalonci na ta dan že vse od leta 1931 podarjajo vrtnice in knjige.

Lepo, kajne? Posnemajmo jih.

 

23. april - svetovni dan knjige in avtorskih pravic

Branje je privilegij in ena najbolj smiselnih naložb v prihodnost.

 

Gimnazija Celje - Center - Vse najboljše, KNJIGA! :) 23. april je mednarodni dan knjige in avtorskih pravic. Od Unescove razglasitve praznika knjige pa letos mineva že 20 let. Praznik je seveda

Branje škoduje neumnosti.

 

Šolska knjižnica