Srce_zamaskiOdvijte zamaške in odprite srce za Nika

V sodelovanju z OŠ Loka Črnomelj

Zbiranje plastičnih zamaškov je v Sloveniji zelo razširjena dejavnost. Predvsem so te akcije namenjene humanitarni oz. finančni pomoči družinam, ki imajo dolgotrajno bolnega otroka, otroka s posebnimi potrebami ali otroka s hujšimi poškodbami po nesreči.

To je na naši šoli v zadnjih letih postalo že kar ustaljena navada. Akcija poteka skozi vse leto. Sodelujejo učenci šole, otroci iz vrtca, starši in zaposleni. V veži šole je postavljen zabojnik za plastične zamaške.

V tem šolskem letu je akcija namenjena 6-letnemu Niku, učencu 1. r OŠ Loka , ki se bori s hudo boleznijo in potrebuje zdravljenje v tujini. Denar, ki ga bomo s tem pridobili bomo nakazali družini. Zato vas vabimo, da se udeležite akcije po svojih najboljših močeh. O njej obvestite vse svoje najbližje in skupaj nam bo uspelo.“

Iskrena hvala vsem, ki mislite dobro, ste solidarni in hkrati ekološko naravnani!

Sabina Stopar, koordinatorica Ekošole