TEHNIŠKI DAN 2. TRILETJE dne 1.10.2015 – poročilo

V četrtek, 1.10. 2015, smo v II. triadi izvedli tehniški dan na temo kulturna dediščina domačega kraja, s katerim smo še dodatno obeležili teden evropske kulturne dediščine na naši šoli.

Po uvodnem spoznavanju zgodovinskih virov ter snovne in nesnovne kulturne dediščine, smo tehniški dan pričeli z oblikovanjem gline in ustvarjanjem glinenih posodic.

Zadnji dve šolski uri smo posvetili vezenju z belokranjskimi vzorci. Z le tem se je večina prvič srečala, kljub temu pa so učenci pokazali precejšnjo mero natančnosti in spretnosti.

Na koncu tehniškega dne so bili učenci izredno ponosni na svoje izdelke, ki so jim v večini uspeli tako, kot so želeli.

Učenci so se prizadevno lotili dela.

Vezenje prtičkov

Belokranjski vzorec