Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpitel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

1. pomoč za najmlajše

V skupini Balončki in Barvice v VVE Stari trg ob Kolpi smo imeli v četrtek pestro dopoldne. Naša vzgojiteljica Nina, ki je tudi prostovoljka pri Rdečem križu Črnomelj, nam je v sklopu tedna mobilnosti, predstavila 1. pomoč za najmlajše. Otrokom je pokazala, kako zavijemo in povijemo najrazličnejše poškodbe, med njimi: poškodbo glave, roke, noge in kako oskrbimo zvit gleženj. Otroci so spoznali tudi defibrilator in temeljne postopke oživljanja. Na koncu so povijanje in oživljanje poskusili otroci tudi sami. Pridružili so se nam tudi učenci 1. triade OŠ Stari trg ob Kolpi. Hvala vzgojiteljici Nini za zanimivo in poučno dogajanje. Bilo je lepo.

[wzslider]