Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpitel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

“Gasilci smo in pogasimo vse kar je v ognju… “

“Gasilci smo in pogasnimo vse kar je v ognju …”

V četrtek, 25. 10. 2018 smo imeli otroci iz vrtca prav poseben dan. Obiskali smo namreč PGD Stari trg ob Kolpi. Gasilci so nas prijazno počakali in nam pokazali gasilski dom in gasilska vozila. Ogledali smo si tudi gasilske obleke, dihalne aparate ter vso ostalo opremo, ki jo gasilci uporabljajo in potrebujejo pri svojem delu. Demonstrirali so nam tudi gašenje notranjega požara, ki se nam je zdelo zelo nevarno. Naučili smo se, da biti gasilec ni lahko, saj morajo biti zelo močni, vztrajni in pogumni.

V zahvalo smo gasilcem podarili risbico, mi pa smo od njih dobili sladko presenečenje in krajšo vožnjo z gasilskim kombijem.

Zahvaljujemo se gasilcem PGD Stari trg ob Kolpi za zanimivo dopoldne in za izvirno predstavitev, katero verjamemo, da si jo bodo otroci še kako zapomnili.