V soboto, 11. 5. 2019, smo na OŠ Stari trg ob Kolpi izvedli športni dan v obliki medgeneracijskega pohoda.            

Takoj po malici nas je presenetilo opozorilo, da v pralnici naše šole gori. Hitro smo zapustili stavbo in stekli na varno zbirno mesto nasproti šole. Prešteli smo se in že je pribrzelo več gasilskih kombijev z opremljenimi gasilci iz PGD Stari trg ob Kolpi, PGD Predgrad, PGD Prelesje, PGD Radenci in PGD Sinji Vrh. Učenci so hitro ugotovili, da gre za evakuacijsko vajo ob požaru, katere vodja je bil g. Luka Šterk. 

Vzeli smo malico in se ob sončnem vremenu odpravili na pot do Radenskega kala. Prisotni so bili pohodniki različnih starosti in tudi najmlajši so pogumno korakali proti cilju. Ko smo prispeli, smo se okrepčali, nato pa so se učenci in nekateri starši in učitelji preizkusili v spretnosti skakanja gumitvista, se lovili in si podajali balončke. Ogledali smo si še Radenski kal in se odpravili proti šoli.  

Prijetno utrujeni in ponosni, da nam je uspelo, smo zaključili še zadnjo delovno soboto v tem šolskem letu.

 

Vodje ŠD