V ponedeljek, 10. 6. 2019, smo učenci II. triade z našo razredničarko izvedli naravoslovni dan. Tema našega zadnjega naravoslovnega dne je bila: ZELIŠČARSTVO. Za sodelovanje smo prosili lokalnega zeliščarja g. Igorja Forščka, kateri nas je z veseljem povabil na njegovo »zeliščarsko« posest. Ta se nahaja, med krajema Dol in Laze pri Predgradu. Najprej smo se skozi gozd povzpeli na hrib, kjer nas je pričakala ga. Metka Maček, katera je v velikem kotlu imela pripravljeni pravi, domači, zeliščni čaj. Ob okušanju smo morali ugotoviti, katera zelišča so prisotna v čaju. Eno smo ugotovili, pri ostalih nam je pomagala ga. Metka.  Nato smo se prelevili v nabiralce zelišč. Nabirali smo jih na travniku in ob gozdu. Pri zanimivih rastlinah smo se ustavili, nekaj nabrali in povedali, kje in zakaj se uporabljajo. Vsak si je izbral najljubšo, katero je  kasneje tudi predstavil. Ustavili smo se še pri zeliščnem vrtu, kjer smo si ogledali načrtno zasajena zelišča. Nekatere izmed njih smo tudi poskusili. Na vrtu so nam pogledi ves čas uhajali h gozdnim jagodam, katerim se nismo uspeli upreti. Ker nam je bilo že pošteno vroče, smo hitro poiskali senco, nato pa si ogledali sušilnico zelišč. Vmes smo se okrepčali s slastnimi, domačimi piškoti in z odlično, domačo, rabarbarino marmelado. Naučili smo se izdelati tudi herbarij. Vmes pa še prebrali »zeliščarske« zgodbe iz knjige Zelišča male čarovnice – Polonca Kovač. G. Foršček nam je predstavil, kako se pakirajo zelišča. Tako smo si lahko sami zapakirali čaj vrtnice. Ob koncu dneva dejavnosti smo se sprostili s kratko didaktično igro, ob kateri smo se vsi skupaj dodobra nasmejali. Bilo je zelo zanimivo in poučno.

[wzslider]