Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpitel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Naravoslovni dan v gozdu

Ker je jesenski čas nekaj posebnega, smo se tudi Sovice in Žogice odpravili na naravoslovni dan v gozd, da opazujemo spreminjanje narave, odpadanje listov z dreves, poslušamo šelestenje listja… Po krajšem sprehodu smo prišli v gozd. Po tleh je bilo polno listja, zato smo ga veselo metali v zrak in se igrali z njim. Opazovali smo njegove barve. Nekaj listja smo nabrali, da smo potem v vrtcu lahko z njim ustvarjali. Naštevali smo živali, ki jih lahko srečamo v gozdu in katere se pripravljajo na zimo ter jih gibalno oponašali. Na žalost nismo srečali nobenega zajčka ali lisičke, čeprav smo jih poskušali privabiti s petjem pesmic. Preden smo se odpravili nazaj v vrtec smo se lovili in poigrali na velikem travniku. Imeli smo se lepo, najlepše pa je bilo, ker nas je na tako lep dan grel tudi sonček.