Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpitel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

V Knjižnici Črnomelj

Vseslovenski knjižni projekt Rastem s knjigo poteka že 14. leto zapored. Njegov namen je spodbujati branje izvirne slovenske mladinske književnosti pri učencih 3. triletja.

Knjižnico Črnomelj smo obiskali v ponedeljek, 21. oktobra. Knjižničarka Jožica Žunič nam je predstavila dejavnosti in pomen naše osrednje občinske knjižnice. Sprehodili smo se tudi med policami oddelkov za mladino in odrasle ter se podrobneje seznanili s postavitvijo gradiva.

Posebno pozornost pa smo namenili izbrani knjigi v letošnjem bralnem projektu – mladinskemu romanu Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor, ki na lahkotnejši način pripoveduje o običajnih težavah odraščajočega najstnika. Knjigo so učenci 7. razreda prejeli za darilo. A tudi učenci 8. in 9. razreda niso ostali praznih rok, saj so jim v knjižnici podarili knjigo Zlati zob Tadeja Goloba.

Pred nami so jesenske počitnice, ki jih lahko preživimo tudi v družbi dobrih knjig!

Marija Volf, knjižničarka