Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Zadnja dva meseca v našem podaljšanem bivanju

Meseca november in december sta v oddelku podaljšanega bivanja minila »kot bi mignil«. Kot vedno smo v času podaljšanega bivanja pridno delali domače naloge, se učili, brali, reševali križanke, risali, barvali, rezali, lepili, sestavljali in se igrali različne igre: družabne, miselne, socialne in športne. V novembru smo ustvarjali iz suhega prešanega listja, ki smo si ga nabrali v oktobru, opazovali vremenske jesenske pojave in spremembe v naravi, ki so značilne za ta čas, čeprav bolj redko, saj je deževalo skoraj vsak dan v mesecu novembru. Učenci so risali z vodenimi in tempera barvicami za natečaj Drevo. Ves december so učenci urili svoje prste tako, da so izrezovali papirnate snežinke, okraske iz kartona in okrasne bunkice. Učenci so izdelovali tudi novoletne voščilnice. Z izdelanimi okraski so si polepšali razred, voščilnice pa so odnesli domov. Da bi december naredili še bolj prazničen, so otroci pomagali tudi pri izdelavi dekoracije za okrasitev šole, kakor tudi pri izdelavi scene za novoletno kulturno prireditev, ki smo jo imeli 20. decembra v šolski telovadnici. Ves mesec so imeli učenci v razrednem knjižnem kotičku veliko knjig z vsebinami o božično novoletnih praznikih in zimskem letnem času. Brali smo tiho in na glas. Ogledali smo si tudi risanki Zimska zgodba in Sneženi mož. Ker je bilo v decembru veliko sončnih dni, smo se pogosto odpravili ven na sprehod ali na igrišče, kjer smo se igrali različne igre z žogo ali brez. Spoznavali smo tudi divje živali in jih razvrščali v skupine glede na to ali zimo prespijo ali ne. Otroci in odrasli smo si močno želeli samo še snega za igro in veselje, vendar ga ni bilo.

Učiteljici podaljšanega bivanja

[wzslider]

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost