V petek, 7. 2. 2020, je ob slovenskem kulturnem prazniku potekala proslava Prešernovanje. Prireditev so s skupnimi močmi pripravili in izvedli otroci šole in vrtca z mentoricami in mentorji. Po Zdravljici, državni himni, ki jo je zapel mladinski pevski zbor, se je pričel bogat kulturni program, ki sta ga povezovali učenki 6. in 7. razreda Laura in Patricija. Prvi so nastopili otroci vrtca. Deklamirali so pesem o medvedji šoli. V nadaljevanju pa so učenci 1. triletja in kulturno-umetniškega krožka recitirali in deklamirali pesmi ter brali zanimivosti o Prešernovem življenju. Člani otroškega in mladinskega pevskega zbora so s petjem popestrili besede, medtem ko je na harmoniko zaigral učenec 4. razreda Kevin. Knjižničarka in ravnateljica sta podelili nagrade za natečaj Knjigovanje 2019. Kot vsako leto so z recitacijami nastopili tudi zaposleni v vrtcu in šoli. Praznično vzdušje je obogatila scenska kulisa prireditvenega prostora.

[wzslider]