Če ne bi živeli v koronačasih, bi nas te dni za zaključek branja za bralno značko obiskal pisatelj, prevajalec, komik, igralec in reper Boštjan Gorenc – Pižama. Tako pa ga bomo gostili jeseni v novem šolskem letu.

Boštjan Gorenc – Pižama – “Človek s črkami” je avtor knjig: sLOLvenski klasiki 1 (knjiga leta na Knjižnem sejmu 2016), Moj lajf (zbirka Cankar v stripu), Kaj se skriva v očkovi bradi? (znak kakovosti Zlata hruška), Šnofijeva druščina 1, 2, 3 (stripi), Si že kdaj pokusil Luno? …

Več o priljubljenem ustvarjalcu najdemo na njegovi spletni strani pizama.si. Na YT pa lahko prisluhnemo avtorjevemu branju odlomka iz pravljice Si že kdaj pokusil Luno? (ali pa katere druge).

Letošnjo sezono branja za Župančičevo BZ tako podaljšujemo v jesen. Preberimo tudi katero od knjig Boštjana Gorenca – Pižame. Rešujmo še knjižnično-muzejski MEGA kviz Vodnik po sledovih besed, ki se prav tako nadaljuje čez poletje v novo šolsko leto.

“Ena knjiga na dan odžene zdravnika stran!” mag. Tilka Jamnik, podpredsednica BZS – ZPMS

 

Književnost v pižami E01: France Prešeren - Val 202

Marija Volf, knjižničarka