Zaključili se je 23. mednarodni razpis za otroška likovna dela otrok z naslovom “Ljubezen”, s katerim Muzej novejše zgodovine Celje od leta 2018 nadaljuje delo Zavoda za ustvarjalni razvoj mladih pod imenom Hermanova galerija.
Mednarodni razpis, namenjen otrokom od 6. do 12. leta, je bil odprt od 1. 9. 2019 do 31. 1. 2020 in v tem času so prejeli 629 likovnih del iz 16 različnih držav.
Otroci so sodelovali v dveh starostnih kategorijah: I. (6 – 9 let) in II. (10 – 12 let). V vsaki kategoriji so podelili 10 nagrad ter 50 posebnih priznanj, vsi sodelujoči pa so prejeli elektronsko potrdilo o sodelovanju na razpisu.

Nina Vukelič in Tjaša Perko, učenki 3. r. OŠ Stari trg ob Kolpi, sta za svoje likovno delo prejeli posebno priznanje ter ilustracijo Hermana Lisjaka, maskote Otroškega muzeja Hermanov brlog, slovenske ilustratorke Jelke Reichman.

Čestitamo!

Mentorica Ingrid Mihelič