Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Obeleženje Svetovnega dneva Zemlje na OŠ Stari trg ob Kolpi

22. april je svetovni dan Zemlje, ki ga po vsem svetu praznujemo že od leta 1970 dalje. Je praznik vseh, ki živijo, dihajo, hodijo in spoštujejo naravo. Tudi na naši šoli smo obeležili ta pomemben dan tako, da smo nadaljevali zasaditev brez pri športnem igrišču. Breza je priljubljeno okrasno drevo. Zaradi značilne skorje bele barve lahko breze vidimo že od daleč in so lepa popestritev okolju. Jeseni se listje obarva zlatorumeno, kar naredi breze še bolj privlačne. Brezovi pripravki so tudi zdravilni. Odstranjujejo odvečno vodo iz telesa in umirjajo vnetja. Ker pa je že skoraj pomlad, izpostavimo še eno pomembno nalogo, ki jo ljudsko zdravilstvo namenja brezi – uporabljajo jo kot sestavino pomladnih kur za čiščenje telesa. Pri nas je breza najpogostejša ravno v Beli krajini, kjer tvori steljnike. Sicer pa je letošnja tema »Obnovimo našo Zemljo« in se osredotoča na naravne procese, nastajajoče zelene tehnologije in inovativno razmišljanje, ki lahko obnovi ekosisteme sveta. Na ta dan se vsakokrat odvijajo dogodki za ozaveščanje glede varovanja na Zemlji. Opominjajo nas ljudi, da si moramo vsak dan prizadevati za zdravo okolje. To pa pomeni predvsem, da Zemljine gostoljubnosti ne izkoriščamo, je ne izčrpavamo in ne uničujemo. Vsi potrebujemo zdravo Zemljo, ki bo podpirala naše delo, preživetje, zdravje in srečo.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost