V letu, ko praznujemo 30. obletnico samostojne države Slovenije, je potekalo tekmovanje pod naslovom Slovenija, vse najboljše. Učenci od 4. do 9. razreda so tekmovali v treh starostnih skupinah. Brali so knjige: Deček Brin na domačem kolišču Sebastijana Preglja, Pobeg Igorja Karlovška in Kako dolg je čas Mateta Dolenca. Svoje bralne zmožnosti in zmožnosti pisanja razlagalnega spisa, vezane na prebrane knjige, so tekmovalci pokazali na šolskem tekmovanju 13. aprila. Udeležilo se ga je pet učencev. Dobitnika bronastega Cankarjevega priznanja sta učenca 4. in 5. razreda Sara Kastelec in Žiga Benčina. Obema iskreno čestitamo.

Marija Volf, predsednica šolske tekmovalne komisije

Poročilo šolskega tekmovanja za Cankarjevo priznanje – Osnovna šola Stražišče Kranj