Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

OBISK KNJIŽNICE IN PREVZEM KNJIG ZA BRALNO ZNAČKO

Ko bereš dobro knjigo,

se lahko zgodi nekaj zelo čarobnega.

J. K. Rowling

 

V petek, 1. oktobra 2021, smo se otroci in vzgojiteljice odpravili v šolsko knjižnico. Tam nas je pričakala knjižničarka Marija in nas povabila naprej. Prisluhnili smo zgodbici, ki nam jo je prebrala gospa knjižničarka. V knjigi smo videli morske ježke, morske kumare, školjke … Ogledali smo si tudi knjižne police in prelistali nekaj knjig za otroke in odrasle. Naučili smo se, da je branje pomembno, ker spodbuja razvoj govora, domišljije in besednega zaklada.

V knjižnico pa smo prišli z namenom, da vrnemo izposojene knjige in si sposodimo tiste, ki jih bomo otroci prebirali za bralno značko. Skupaj smo napolnili nahrbtnik s katerim smo se vrnili nazaj v vrtčevsko igralnico. V zahvalo smo knjižničarki Mariji zapeli pesmici o prijateljstvu in se poslovili.

Bilo nam je lepo, otroci smo bili navdušeni nad toliko knjigami, ki se skrivajo med knjižnimi policami.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost