Po okusnem zajtrku sta nas obiskala Katja in njen pomočnik Piko iz ZD Črnomelj. Preko zgodbice, ki nam jo je prebrala Katja smo spoznali dnevne navade in se o njih tudi pogovorili. Obnovili smo pravilno umivanje rok, pravilno kašljanje in kihanje. Pomočnik Piko je dovolil, da mu je Katja ščetkala zobke. Ugotovili smo, da si jih tudi doma ščetkamo pravilno in pri tem uporabljamo vodo, zobno pasto in zobno ščetko. Pogovarjali smo se tudi o zdravi prehrani in sestavljali obroke: zajtrk, malico, kosilo in večerjo. Otroci so za domov prejeli pobarvanko na kateri je narisan Maček iz zgodbice. Otrokova naloga je, da pobarvanko natančno pobarva in si jo nalepi na vidno mesto. Tako se bo otrok lažje spomnil na dnevne navade in jih tudi vsakodnevno izpolnjeval.

Hvala Katji in Piku za prijetno dopoldne.