Učenci OŠ Stari trg ob Kolpi smo torkov dan, 25. 10. 2022, preživeli v Ljubljani. Najprej smo obiskali živalski vrt. Tam smo imeli voden ogled in predstavitev številnih živali. Ujeli smo tudi hranjenje morskih levov, ki je za vsakega obiskovalca prav posebno doživetje. Ogledali smo si nežive živalske materiale (lobanje, kože, rogove, kosti … ). Vsekakor pa si bomo obisk živalskega vrta zapomnili tudi po tem, da smo imeli možnost pobožati in v roke prijeti nekatere živali. Če vas zanima, katere živali so to bile, hitro pobrskajte med zbranimi fotografijami.

Pot nas je vodila naprej še do hiše eksperimentov, kjer so nas pričakali z dogodivščino. Vsak od nas je imel možnost samostojno ali s prijatelji raziskovati in eksperimentirati. Bilo je res zabavno! Naravoslovno-tehniški dan smo zaključili polni vtisov, novih informacij in zanimivih doživetij.