V sredo, 26. 4. 2023, so imeli učenci OŠ Stari trg ob Kolpi športni dan ATLETIKO. Po zajtrku so se  odpravili v Črnomelj, kjer so se na Športno-rekreacijskem centru Loka pomerili v različnih atletskih disciplinah. Najprej so opravili teke na 600 m in 60 m. Dan dejavnosti je popestril učitelj Gašper, ki se je z učenci pomeril v teku na 600 m in s prvim mestom pokazal, da še zmeraj premore hitre noge in zvrhano mero vzdržljivosti. Po tekih so imeli učenci krajšo pavzo za okrepčilo, kateremu je sledilo tekmovanje v tehničnih disciplinah. Učenci 7.–9. razreda so se pomerili v metu vortexa, kjer je s 46,50 m zmagal Tilen Majerle. Učenci 5.–6. razreda so se pomerili v skoku v daljino, kjer je s preskočenimi 3,53 m zmagala Nina Vukelić. Izvedli smo tudi tekmovanje v štafetnem teku, ki je pokazalo, da velja na dober rezultat računati tudi na občinskem prvenstvu v atletiki. Dan smo zaključili z igrami z žogo.

Kako smo se imeli, si poglejte v fotogaleriji.

REZULTATI:

SKOK V DALJINO:

  1. VUKELIĆ NINA 3,53 m
  2. MIHAJLOVIĆ MARKO 3,07 m
  3. KASTELEC SARA 3,01 m

MET VORTEXA:

  1. MAJERLE TILEN 46,50 m
  2. ŠTERK LOVRO 41,40 m
  3. KOBE TIAN 37,70 m