V sredo, 22. maja 2024, so učenci od 4. do 9. razreda imeli tehniški dan, katerega so posvetili karierni orientaciji. Prve tri ure so potekale v šoli, v obliki delavnic. Učenci so poslušali in se pogovarjali o dejavnikih poklicne odločitve, o shemi izobraževanja, ki jo imamo v Sloveniji, razmišljali o sebi, o svojih interesih in ciljih v življenju. Ogledali so si tudi slovenski dokumentarni film: Misija učenje in si medsebojno, s pomočjo ppt-jev, predstavljali “sanjske” poklice. Ob pol enajstih smo se priključili Paradi učenja, ki je potekala na Gričku v Črnomlju, v organizaciji ZIK-a. Za prevoz do Črnomlja so poskrbeli organizatorji. Vsaka skupina je ob prihodu na parado učenja dobila vodiča, ki nas je usmerjal skozi predstavitve petnajstih poklicev na stojnicah, in sicer: upravljalec družbenih omrežij, specialni in rehabilitacijski pedagog, policist, vplivnež, raziskovalec s področja okoljskih znanosti, vrtnar, semenar, upravljalec podeželja, terapevt s konji, fotograf, programer in upravljalec robotov, konstruktor v razvoju, elektroinženir in ustvarjalec videoiger. Učenci so tako prejemali pomembne informacije iz »prve roke«, od ljudi, ki so svojo izobrazbo »okronali« z delom, ki ga opravljajo. Vse informacije, ki so jih učenci prejeli na stojnicah, bodo zagotovo doprinesle k lažji in boljši odločitvi za srednješolski program in kasneje poklic. Toliko dobrega je bilo predstavljeno, vendar žal ni bilo dovolj časa, da bi si učenci vse ogledali oz. preizkusili.