V četrtek, 13. 6., so telovadnico napolnili učenci vseh razredov, devetošolka in devetošolec ter njuni starši, učitelji in drugi delavci šole. Od osnovnošolskega izobraževanja sta se poslovila ena učenka in en učenec. Oba sta se predstavila s fotografijami iz otroštva in nagovorom za vse prisotne. Povedala sta, da je bila osnovna šola za njiju polna izzivov, smeha in solz. Zavedata se, da ju je vse to krepilo oz. pomembno prispevalo k razvoju in oblikovanju ciljev za prihodnost. Tako sedaj s hvaležnostjo pogledata nazaj na vse spomine, ki so ostali. Kot sta povedala, pa oba že težko pričakujeta srednjo šolo, ki je naslednja stopnica na poti do njunih sanj. Učenci 8. razreda so jih spodbudili tako, da so prebrali pesmi na temo otroštva, mladostništva, življenja in slovesa. Učence sta nagovorili tudi razredničarka in ravnateljica z željami, da v prihodnosti, le z delom, vztrajnostjo in pozitivnim odnosom, oblikujeta svoje življenjske zgodbe kakor tudi uspešne zgodbe skupnosti, katerih del bodo. Devetošolca sta za učitelje in vse zaposlene ter starše pripravila tudi darila. Na koncu je sledilo fotografiranje in druženje ob torti.