Po dolgem in vročem poletju smo zakorakali v jesen in s tem v novo vrtčevsko leto.

V septembru smo se Pikapolonice in Polžki ponovno srečali s prijatelji v vrtcu. Poleg Andreje in Nuše, smo spoznali novi vzgojiteljici – Majo in Manjo.

Obiskala nas je medicinska sestra Ana, ki nas je naučila pravilnega rokovanja z zobno ščetko in umivanja zobkov. Veliko časa smo namenili gibanju na svežem zraku, spoznali smo del dediščine naših prednikov, se naučili nekaj novih pesmic in deklamacij, spoznali nove zgodbe, ustvarjali z barvami, Belemu zajčku smo pomagali do bolj zdravega bivalnega okolja, obeležili smo dan slovenskega športa in Evropski teden mobilnosti. V tem tednu so si predšolski otroci v Črnomlju ogledali otroško predstavo »Črtek v mestu«, v izvedbi KU-KUC gledališča.

Obiskala nas je gospa Jesen, ki nas je odela v pisane barve jeseni in nam prinesla jesenske plodove iz polja in gozda.