V petek, 4. oktobra 2024, smo se udeležili 43. slikarskega Ex tempora mladih likovnikov Bele krajine, ki je tokrat potekal v Metliki. Sodelovalo je 63 mladih ustvarjalcev iz 14 osnovnih in srednjih šol ter zavodov, povezanih z Belo krajino. Našo šolo so zastopali Jana in Nina Vukelič, Tjaša Perko, Tim Mutič ter Pika Benčina, mentorica pa sem bila Tamara Pintarič. sama besedna zveza “Ex tempore” je umetniški dogodek, kjer ustvarjalci na določenem kraju in v omejenem času ustvarjajo umetniška dela, običajno v odprtem okolju. Zaradi slabega vremena smo bili primorani se prilagoditi, zato so nekateri ustvarjali v prostorih Doma starejših občanov Metlika, mi pa smo se odpravili v Mladinski center Metlika, kjer so nas toplo sprejeli. Za nas so pripravili številne idejne predloge metliške krajine, po katerih smo nato ustvarjali.

Letošnji Ex tempore je potekal pod geslom “Povabi barve v srce,” ki poudarja barvitost jesenske narave in razmislek o lepih odnosih med mladimi in starejšimi. V jesenskem kontekstu, ko narava žari v bogatih odtenkih, fraza spodbuja, da te barvitosti narave povabimo tudi v svoja srca – da se prepustimo lepoti, toplini in harmoniji, ki nas obdaja. Barvita dela bodo krasila stene Doma starejših občanov Metlika, otvoritvena razstava slik pa bo na ogled decembra 2024 ob praznovanju 70-letnice doma.