V ponedeljek, 25. 3. 2019, v popoldanskem času,  sta na šoli Stari trg ob Kolpi potekala prireditev ob materinskem dnevu in šolski bazar. Ravnateljica je pozdravila in nagovorila obiskovalce z lepimi in zelo resničnimi mislimi, ki so opisovale pravo vrednost žensk, žena in mater. V nadaljevanju pa so obiskovalke in obiskovalci uživali ob poslušanju prijetnih zvokov harmonik, se nasmejali ob izvedbi komične igre in prisluhnili recitaciji pesmi, posvečeni materam. Na stojnicah so bili razstavljeni izdelki učencev, ki so jih obiskovalci lahko odnesli s seboj v zameno za prostovoljni prispevek v šolski sklad. Starši in ostali obiskovalci so izbirali med številnimi izvirnimi izdelki, ki so jih izdelali učenci s pomočjo mentorjev v okviru ur likovne umetnosti, tehnike in podaljšanega bivanja. Kuharice so za vse pripravile kavo, sokove in odlično pecivo. Dan se je prevesil v večer, ko smo s prijetnimi vtisi odšli domov.