OŠ Stari trg ob Kolpi je vključena v projekt Trajnostna mobilnost, pod okriljem Ministrstva za infrastrukturo.

V tednu od 23.9. do 27.9.2019, poteka dejavnost Gremo peš, s katero želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad na poti v šolo in domov. S tem bi radi zmanjšali motorni promet in onesnaževanje zraka v okolici osnovnih šol, izboljšali prometno varnost ter spodbujali gibanje in krepili zdravje otrok.

• Cilj: Povečati delež aktivnih prihodov v šolo za 7 %.
  • Namen: Učencem in učenkam približati trajnostne, aktivne oblike prihoda v šolo in v popoldanskem času ter doseči spremembe potovalnih navad.
  • Naloge učencev (s pomočjo staršev in učiteljev):
    • V šolo prihajati peš, s kolesom, skirojem, avtobusom.
    • Izpolnjevati potovalni dnevnik.
    • Izpolniti anketo pred in po izvedbi dejavnosti.
  • Naloge staršev:
    • Spodbujati otroke k aktivnemu prihodu v šolo in na popoldanske dejavnosti vsak dan, celo leto.
    • Vzgajanje z zgledom, spremljanje v šolo, opravki na      trajnostni način …

Zakaj v šolo aktivno  peš, s kolesom, skirojem, avtobusom?

• Samostojen otrok je ponos vsakega starš
  • Otroci, ki se gibljejo so bolj uspeš
  • Pot v šolo je lahko zabavna in sproščujoč
  • S hojo in kolesarjenjem zmanjšujemo prometnih pritisk v okolici šole, izboljšujemo prometno varnost otrok in manj onesnažujemo okolje.

OŠ Stari trg ob Kolpi