V sredo, 24. 6. 2026 smo na OŠ Stari trg ob Kolpi s slavnostno prireditvijo obeležili dan državnosti ter hkrati zaključili še eno uspešno šolsko leto. Prireditev je bila prežeta z domoljubjem, glasbo, plesom, poezijo in iskrenimi mislimi učencev vseh generacij.
Program smo začeli s slovensko himno, ki jo je na violončelu zaigrala učenka 8. razreda Maruša. Sledila je evropska himna Oda radosti, ki jo je na saksofonu predstavila Maruša iz 4. razreda ter nas spomnila na povezanost evropskih narodov.
Učenci 5. razreda so v prispevku »Kaj je zame domovina?« razmišljali o pomenu domovine, pripadnosti in vrednotah, ki nas povezujejo. S svojo prisrčnostjo so navdušili tudi najmlajši iz vrtca, ki so se predstavili s pesmijo »Zajec sede na polence.«
Otroški pevski zbor je s pesmijo »Šolska klop« prikazal šolski vsakdan, poln prijateljstva, dogodivščin in veselih trenutkov. Glasbeni program je obogatila Eva iz 8. razreda, ki je na prečni flavti zaigrala skladbo »Konjiček,« ter Kim, ki je na sintetizatorju izvedla skladbi »Zadovoljen kmet« in »Slovo prijateljev.«
Prisluhnili smo tudi poeziji. Jana iz 8. razreda je recitirala pesem »Če bi …« pesnika Toneta Pavčka, učenci 1. in 2. razreda pa so nas razveselili s plesno točko »Srečo ujemi«. O prihajajočih počitnicah sta pesem »Počitnice« recitirali učenki 6. razreda, Nina in Klara.
Poseben pečat prireditvi je dala učenka 4. razreda Taja, ki je predstavila svojo avtorsko pesem »Naša šola« in z njo izrazila občutke ter spomine, povezane s šolskim življenjem.
Zbrane je nagovoril ravnatelj gospod Darjan Grudnik, ki je ob zaključku šolskega leta izpostavil pomen vztrajnosti, truda in sodelovanja. Ob tej priložnosti so bila podeljena tudi priznanja učencem za uspehe na različnih tekmovanjih in natečajih na državni ravni.
Prireditev so sklenili učenci pevskega zbora s pesmijo »La kuka rača.«
V prijetnem in prazničnem vzdušju smo se poslovili od šolskega leta ter si zaželeli varne, sproščene in nepozabne poletne počitnice.
Vsem učencem, staršem in zaposlenim želimo lep praznik dneva državnosti ter prijetno poletje. Nasvidenje v novem šolskem letu!




