Pri Medvedkih in Lisičkah smo imeli prav poseben obisk. Obiskala nas je Špela iz Pedagoške fakultete Ljubljana, ki nam je pripravila zelo zanimivo in hkrati poučno naravoslovno urico. Najprej smo se spoznali in naredili krajšo telovadbo, kjer smo utrjevali protipomenke, kot so: zgoraj-spodaj, levo-desno, pod-nad, veliko-majhno. Nato je Špela otroke povabila k mizi, kjer jim je razdelila lesene ploščice in košček testa obarvan s sokom rdečega zelja. Naloga otrok je bila, da so testo oblikovali v kroglico, jo z valjčkom lepo povaljali, da so dobili ravno okroglo obliko. Na voljo so imeli različne dele rastlin – cvetove, lističe, vejice, s katerimi so okrasili testo in dobili čudovito umetnino. In da je bilo še bolj zanimivo, so otroci skupaj s Špelo po izdelku pokapljali še nekaj kapljic limone in naredila se je čarovnija. Testo, ki je bilo prej vijolično, se je po limoninih kapljicah obarvalo v roza barvo. Otroci so bili navdušeni. Izdelke smo položili na velik plakat ter jih čez vikend pustili, da se posušijo, potem pa jih bodo otroci odnesli domov. Naučili smo se novo pastirsko igrico. Za konec ure smo iz bezgovih paličic izdelali gozdno uro, katero so otroci nosili kot zapestnico in nas bo vedno spominjala na lepo doživetje s Špelo, katera nam je obljubila, da nas še kdaj obišče.

Hvala Špeli za obisk in zabavno naravoslovno urico.

Medvedki in Lisičke z vzgojiteljicami