V torek, 14. junija, so imeli učenci, od 1. do 9. razreda, športni dan. Odšli so na veslanje po reki Kolpi. Veslali so od vasi Dol do vasi Radenci. Da bi bile moči enakomerno porazdeljene, so bili učenci od 1. do 5. razreda razdeljeni v mešane skupine, ki so veslale na velikih raftih; medtem ko so “veliki”, od šestega do osmega razreda, veslali v trojicah, v mini raftih. Vsi so dobili neoprenske čevlje, rešilne jopiče, čelade in vesla. Potem ko so se namestili v čolnu, so jih vodniki raftov seznanili z navodili o varnosti na reki in jih poučili, kako pravilno držati veslo oz. veslati. Med veslanjem so se otroci zabavali, saj so tekmovali, kateri čoln bo hitrejši, se špricali in uživali v čudovitih zelenih barvah reke in njenega brega. Najbolj zabavno pa je bilo, ko so se spuščali po brzicah slapov. Nekje na sredini poti je bil postanek, kjer so se kopali v reki in sončili. Kljub temu, da so jih na koncu malo bolele roke, saj so preveslali kar sedem kilometrov, so bili vsi otroci veseli in sproščeni.