V sredo, 6. 5. 2015, ob 8.30 uri, je na stadionu ŠRC Loka v Črnomlju potekalo tekmovanje osnovnih šol Bele krajine.

 

Tekmovalne discipline v katerih so tekmovali učenci in učenke naše šole so bile:

starejše deklice in dečki : 60 m, 300 m, štafeta 4 x 100 m, 1000 m, daljina (cona) in krogla (deklice 3 kg,  dečki 4 kg).

– mlajši dečki in deklice: 60m, 300m, daljina (cona) in vorteks (125 – 130g).

 

Športni dogodek se je pričel s krajšo zamudo, z namenom da so se vsi učenci in učenke zbrali, ustrezno ogreli in pripravili na svoj tekmovalni nastop. Tekmovalne discipline so si sledile kot je bilo načrtovano, sistematično in tekoče, zato se je tudi samo tekmovanje zaključilo prej, kot smo pričakovali. Kljub vročemu vremenu in nekaj treme so naši učenci zastopali Osnovno šolo Stari trg ob Kolpi v pravem pomenu besede. Vsak posameznik je poskušal preseči samega sebe in doseči osebni uspeh, kar jim je v večini zagotovo uspelo.

Učenci na športnem dnevu niso le aktivno sodelovali, ampak so tudi doživeli svojevrsten športni dogodek, spoznali kulturo obnašanja na tribunah, spoznavali sprejemanje zmag in porazov, imeli so priložnost se primerjati s svojimi vrstniki drugih šol in snov športnega dne medpredmetno povezati s slovenščino in zgodovino.

 

Medalje so prejeli:

 

-1. mesto: Maša Starc: skok v daljino

-3. mesto: Klemen Fricelj: 1000 m

-3. mesto: učenke Nastja Mlakar, Eva Vukelič, Klara Švegelj in Maša Starc: štafeta 4 x 100 m

 

Prisotni učitelji:

– Koordinatorica  športnega dne za 2. vzgojno-izobraževalno obdobje Urška Simonič

-Koordinatorica  športnega dne za 3. vzgojno-izobraževalno obdobje Sabina Stopar

-Mateja Oberstar

-Marija Volf