DSC_0271

Na pustni torek, 9. februarja 2016, smo učenci Osnovne šole Stari trg ob Kolpi obeležili znano šego in navado pust.

1. šolsko uro so učenci predstavili svoje pustne kostume. Sledil je teoretični del spoznavanja pustovanja in znanih pustnih šem v določenih pokrajinah Slovenije. Omenili smo tudi pustovanja in karnevale zunaj Evrope. Ogledali smo si slike različnih mask doma in po svetu.

Po malici smo pričeli z ustvarjalnim delom ob zvokih nagajivih pustnih pesmi, ob katerih smo tudi zapeli. Vsak učenec si je izdelal masko iz kartona s tehniko trganke in okrasil mavčno beneško masko.

Vzeli smo instrumente in se igrivo odpravili  po Starem trgu. Obiskali smo tudi delavce v tovarni Unior. Upamo, da smo jim popestrili pustni dan, če pa smo uspešno pregnali zimo, presodite sami.

DSC_0168       DSC_0174