V četrtek, 18. maja, smo imeli učenci od 1. do 4. razreda kulturni dan. Obiskali smo Lutkovno gledališče Ljubljana, kjer smo si v dvorani Kulturnice ogledali predstavo Palčica.

»Vse se začne s semenom. In željo, da bi iz njega nekaj zraslo.«
Tako se začne lutkovna predstava. Palčica je drobno bitje, nič večje od palca, ki si ga je zamislil znani pisatelj Hans Christian Andersen. Učenci in učiteljice smo bili navdušeni nad lepo izdelanimi lutkami, sceno, glasbo … in v predstavi zelo uživali.

Po koncu predstave smo pomalicali in si ogledali center Ljubljane. Najprej smo obiskali Kongresni, nato Prešernov trg. Natančno smo si ogledali Prešernov spomenik in obnovili vso znanje o našem največjem pesniku.

Doživet kulturni dan smo zaključili v kavarni Cacao ob reki Ljubljanici, kjer smo se posladkali z okusnim sladoledom.

Učiteljice RP OŠ Stari trg ob Kolpi