V ponedeljek, 19. junija, so se na šoli za kratek čas ustavili upokojeni učiteljice in učitelji, diplomanti novomeškega učiteljišča iz daljnega leta 1967. Dobrodošlico jim je izrekla ravnateljica Mojca Butala in jim razkazala šolske prostore.

Ker je bil pobudnik srečanja nekdanji dolgoletni učitelj in šahovski mentor naše šole Vincenc Kobe, je svoje sošolke in sošolce pripeljal tudi v knjižnico, kjer je v času njegovega službovanja deloval šahovski krožek. Goste so pričakali učenci kulturno-umetniškega krožka in se jim predstavili s kratkim kulturnim programom, med katerim so se pomerili tudi za šahovskimi garniturami.

Kratko, a prijetno in sproščeno druženje mlade in starejše generacije smo obeležili tudi s fotografijami.

Marija Volf