Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpitel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Mednarodna kiparska kolonija

Naši učenci so se tudi letos udeležili dvodnevne Mednarodne kiparske kolonije mladih Črnomelj, ki je potekala v OŠ Loka Črnomelj in v Kulturnem domu Črnomelj. Učenci iz celotne Slovenije in iz tujine so ustvarjali v štririh delavnicah – instalacija,  siporeks, montažna plastika in keramika. Iz OŠ Stari trg ob Kolpi sta se kolonije udeležila Lidija Mihajlović in Andraž Bračko Majerle. Bila sta na delavnici instalacija. Iz vsake delavnice je bilo izbrano najboljše delo. Na delavnici instalacija je bilo izbrano kot najboljše delo “Celica živlienja” katere avtorici sta naša učenka Lidija Mihajlović in njena  soavtorica pri ustvarjanju, Nuša Jankovič iz OŠ Loka Črnomelj. Čestitke Lidiji, Nuši, Andražu, mentorjem, organizatorjem ter vsem mladim umetnikom na koloniji. Vsi so se odlično izkazali in pričarali pozitivno vzdušje ter veliko kreativne energije. Spletla so se nova prijateljstva in komaj čakamo, da se drugo leto zopet udeležimo mednarodne kiparske kolonije.