Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpitel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

UVRSTITEV MED PRVIH PET NA VSESLOVENSKEM LIKOVNEM NATEČAJU “GASILCI, NA POMOČ!”

V počastitev 150 – letnice Prostovoljnega gasilskega društva Metlika, 150 – letnice gasilstva na Slovenskem, 70 – letnice Gasilske zveze Slovenije in 50 – letnice Slovenskega gasilskega muzeja dr. Branka Božiča v Metliki je Gasilska zveza Slovenije – v sodelovanju z Osnovno šolo in Prostovoljnim gasilskim društvom Metlika – razpisala likovni in literarni natečaj z naslovom »Gasilci, na pomoč!« V natečaju je sodelovalo 185 šol iz cele Slovenije. Natečaj je potekal po triadah. Za prvo triado je bilo prejetih 1803 likovnih izdelkov, za drugo triado pa 1002 likovnih izdelkov ter 170 literarnih prispevkov. V likovnem natečaju je sodelovala tudi Osnovna šola Stari trg ob Kolpi in dosegla odlične rezultate. Učenka prve triade, Sara Kastelec, pod mentorstvom učiteljice Ingrid Mihelič ter učenec druge triade, Aleksander Mihajlović, pod mentorstvom učiteljice Ajde Skrbinšek, sta se s svojimi likovnimi deli uvrstila med prvih pet najboljših v Sloveniji.

Čestitke učencema in mentoricama!