V torek, 11. 6. 2019, so se učenci Nastja, Kristjan, Lidija in Erik ter njihova mentorica Ajda Skrbinšek iz Oš Stari trg ob Kolpi, udeležili 20. Malega likovnega tabora v Trebnjem, katerega v sklopu mednarodnega Tabora likovnih samorastnikov organizira tamkajšnja OI Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti.

Dan se je začel z zborom v Galeriji likovnih samorastnikov, kjer so si učenci ogledali galerijsko zbirko umetnin ter razstavo osebne zbirke znanr slikarke Irene Polanec. Nato so člani Etno družabnega društva Draga pri Šentrupertu predstavili stare predmete in arhitekturno dediščino kraja Draga pri Šentrupertu, kjer so učenci tudi ustvarjali. Mlade ustvarjalce je pri delu s svojimi nasveti usmerjal tudi priznani slovenski risar Peter Škerl. Kreativen dan in nova prijateljstva so učencem narisala nasmeh na obraz. 

Mentorica Ajda Skrbinšek

[wzslider]